Rodzinny rajd rowerowy za nami

To był wyjątkowy wyjazd w ramach „Rowerowego lata w Gołdapi” pod wieloma względami. W dzisiejszym rodzinnym rajdzie wzięło udział aż 47 osób.

To nasz rekord, jeszcze nigdy tylu rowerzystów wspólnie z nami nie jeździło, również biorąc pod uwagę „rowerowe czwartki” w przeszłości. Najmłodsza osoba uczestnicząca w dzisiejszym rajdzie nie ma jeszcze roku. Oczywiście jechała z rodzicami, nie sama. Ale już inna dziewczynka, trzylatka, pokonała samodzielnie całą trasę na dwóch kółkach! Pozostałe dzieci również radziły sobie doskonale. I choć może niektórzy dorośli czuli momentami lekką irytację bardzo wolnym tempem jazdy, to dla uśmiechów tych najmłodszych warto było jak najspokojniej naciskać na pedały. Kolejną dla nas nowością i zaskoczeniem było to, że był to wyjazd w bardzo międzynarodowej obsadzie. W peletonie poza Polakami mielimy również Ukraińców, Białorusina i Szwajcarów.

Dzisiejsza trasa była krótka i biegnąca w całości po drogach rowerowych lub pieszo-rowerowych. Wyruszyliśmy kilka minut po 17 spod dworca autobusowego w Gołdapi i po GreenVelo skierowaliśmy się do wiaty rowerowej w Jabłońskich, znajdującej na podwórku świetlicy wiejskiej.

Tam mieliśmy ponad godzinną przerwę. Podczas niej kilka integracyjnych zabaw zorganizowały dla nas panie z Biblioteki Publicznej w Gołdapi. Były one z nagrodami. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jabłońskich przygotowały dla nas słodki poczęstunek, kawę i herbatę. Ciasta były przepyszne! Cudownie było wiedzieć uśmiechy na buziach i dzieci, i dorosłych. Niestety wszystko co dobre, szybko się kończy. Nasza integracja pod wiatą również i po 19 wyruszyliśmy w drogę powrotną do Gołdapi.

💝 Dziękujemy paniom bibliotekarkom za przygotowane zabawy. Dziękujemy paniom z KGW w Jabłońskich za pyszny poczęstunek. Dziękujemy również wam – uczestnikom wyjazdu – za tak liczny udział i bardzo miłą, wspólną przejażdżkę.

ℹ Zadanie publiczne „Rowerowe lato w Gołdapi” jest realizowane przez Stowarzyszenie Rowerowa Gołdap i finansowane ze środków otrzymanych z budżetu gminy Gołdap.