o nas

Mieszkamy w Gołdapi i lubimy jeździć rowerami. Robimy to przede wszystkim dla przyjemności, zdrowia,  z chęci poznawania przepięknych terenów północno-wschodniej Polski,  przede wszystkim naszego powiatu gołdapskiego. W wiele z tych miejsc nigdy nie dojedzie się samochodem, poruszanie się rowerem czyni je zaś otwartymi.

Rowerowa Gołdap  powstała jako grupa nieformalna na przełomie zimy i wiosny 2017 roku.  Założyli ją Zbigniew Makarewicz i Jacek Rakowski.  Przez kolejne lata grupa powiększała się, były lepsze i gorsze czasy w jej funkcjonowaniu. Normalna sprawa, jak w każdej rodzinie. Przez ten czas integrowaliśmy się, wspólnie zwiedziliśmy wiele nowych miejsc, promowaliśmy Gołdap i powiat gołdapski, występowaliśmy w telewizjach i radiu, braliśmy udział w różnych lokalnych wydarzeniach, organizowaliśmy też otwarte wyjazdy rowerowe. Była również pandemia, która mocno ograniczyła nasze wspólne działania i spotkania. Drogi członków grupy zaczęły się znacząco rozchodzić. Po pandemii trudno było powrócić do stanu przed nią. W kwietniu 2023 roku  grupa demokratycznie uznała, że jej formuła dotychczasowego funkcjonowania wyczerpała się. 15 kwietnia nieformalna grupa Rowerowa Gołdap przestała istnieć.

Rozwiązanie grupy nie oznaczało, że wszyscy sprzedali rowery albo poddali się. O nie! Część osób chciała pójść i poszła w swoją stronę, mając własne plany rowerowe na przyszłość. Inne, w tym Zbigniew i Jacek,  nadal miały ochotę realizować pierwotne cele, jakie przyświecały przed laty założeniu Rowerowej Gołdapi. Po długich rozmowach tych osób zapadła decyzja o powołaniu do życia tym razem formalnej organizacji tj. Stowarzyszenia Rowerowa Gołdap.

Organizacja została 5 maja 2023 roku wpisana przez starostę gołdapskiego do ewidencji stowarzyszeń zwykłych. W ten oto sposób zaczęliśmy  nowy etap działalności Rowerowej Gołdapi. Mamy w głowach wiele pomysłów i energię do działania, plany na przyszłość, a także wiarę w ich powodzenie.

Niemal od początku istnienia Rowerowej Gołdapi prowadzimy fanpage na facebooku, do odwiedzenia i polubienia którego gorąco  zapraszamy: www.facebook.com/rowerowagoldap.  Dzielimy się  na nim m.in. :  różnymi bieżącymi informacjami z życia Rowerowej Gołdapi; miejscami, które naszym zdaniem warto zobaczyć na terenie naszego powiatu, a o których istnieniu większość osób nie ma pojęcia; wydarzeniami  i tematami,  które mogą zainteresować rowerzystów.

Zapraszamy też do odwiedzenia kilku stron internetowych:

www.atrakcje.goldap.info – to mapa atrakcji powiatu gołdapskiego, tworzona przez Zbigniewa, którego oczywiście  w tym zadaniu  wspiera Rowerową Gołdap

www.youtube.com/channel/UCqoQM7qj8eo40m0fMs6RYng – kanał Rowerowej Gołdapi na YouTube

www.goldap.info – to portal z informacjami z życia powiatu gołdapskiego, prowadzony przez Jacka

Nasz hashtagi to #rowerowagoldap i #rowerowagołdap