Rajd rowerowy po powiecie węgorzewskim w polsko-litewskiej obsadzie

W dniach 24 i 25 czerwca (sobota i niedziela) dwóch członków Stowarzyszenia Rowerowa Gołdap wzięło udział w rajdzie rowerowym „Rowerami w drodze kultury i rzemiosła Sakiai – Budry”.  Był on był kontynuacją bardzo owocnej współpracy w ostatnich latach gminy Budry i Zanavyku Muziejus (Litwa) przy realizacji różnych wspólnych działań. My jeszcze jako grupa nieformalna też w działaniach tych podmiotów w zakresie rajdów rowerowych mieliśmy swój malutki udział.

Rajd prowadził po drogach powiatu węgorzewskiego, a trasę zapanowała Justyna Koleśnik, na co dzień przewodniczka turystyczna. W sobotę objechaliśmy jeziora Mamry, Święcajty, Harsz i Kirsajty. Nocowaliśmy w ośrodku wypoczynkowym nad jeziorem Święcajty. W sobotni wieczór przy grillu mieliśmy okazję powspominać minione nasze wyjazdy i rozmawiać na wiele różnych tematów.

W niedzielę pokonaliśmy trasę z Węgorzewa do Burd. Oczywiście nie jechaliśmy prosto, a znacznie wydłużoną trasą. Meta rajdu była na stadionie w Budrach, gdzie odbywał się festyn „Fest Galówka z dzyndzałkami”.

Dopisała pogoda, a atmosfera wśród uczestników panowała jak zawsze doskonała. Rajd był okazją po raz kolejny się spotkać w tym międzynarodowym gronie, a dla nas dodatkowo okazją do zrobienia kolejnej kryptoreklamy naszej małej gołdapskiej ojczyzny i promocji Gołdapi na zewnątrz.