Śmieci skrzydeł nie mają

Rowerowa Gołdap dołączyła do tegorocznej dwudniowej akcji „Czysta Gołdap – Czysta Gołdapa”, której koordynatorką jest Alina Oleszczuk – nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi. Hasłem dzisiejszego dnia było „Śmieci skrzydeł nie mają”.

Pani Alina wraz z dziećmi i osobami dorosłymi w ciągu dnia wyruszyli rowerami spod SP2 i kierując się na szczyt Gołdapskiej Góry, zbierali napotkane po drodze śmieci. My ze względu na obowiązki zawodowe, nie mogliśmy pojechać z tą grupą. Wybraliśmy się na „sprzątanie świata” po południu i sprzątaliśmy Szlak Green Velo między Boćwinką a Jabłońskimi. Butelki szklane i plastikowe, puszki, opakowania po papierosach, chipsach, jogurtach… Trochę tego się zebrało. Opon, na które natrafiliśmy obok szlaku (widoczne na jednym ze zdjęć), z oczywistych powodów nie byliśmy w stanie wydobyć i zabrać na rowery. Pod wiaduktem w Grabowie sprzątanie poszło bardzo szybko, bo dołączyła do nas grupka młodzieży akurat tam przebywająca  Dzięki uprzejmości sołtysa sołectwa Jabłońskie Anny Staroszczuk-Luto, zebrane odpady mogliśmy zostawić na MOR w Jabłońskich.

Nie mamy złudzeń, że zebraliśmy wszystkie śmieci. Na pewno wiele pozostało na szlaku, przykrytych zielonym dywanem stworzonym przez naturę z tegorocznej trawy i innej roślinności. Zapewne ujrzymy te śmieci jesienią…

Pamiętajcie – „śmieci skrzydeł nie mają”! Wyrzucone gdzie popadnie, same nie odfruną na wysypisko lub do sortowni odpadów.