Rowerowe lato w Gołdapi

Jest nam niezmierni miło Was poinformować, że 7 lipca podpisaliśmy z gminą Gołdap umowę o realizację zadania publicznego pt. „Rowerowe lato w Gołdapi”.

W okresie letnim planujemy organizację rekreacyjnych wyjazdów rowerowych, do udziału w których już dziś zapraszamy mieszkańców gminy Gołdap, a także inne chętne osoby. Wyjazdy te będą przeznaczone do różnych odbiorców. Jedne kilku lub kilkunastokilometrowe będą kierowane do rodzin z dziećmi, inne do osób dorosłych lubiących nawet kilkudziesięciokilometrowe dystanse.

Trasy będą przebiegały przede wszystkim po drogach Gołdapi oraz bliższych i dalszych okolicach. Będą prowadziły zarówno po drogach utwardzonych, jak i szutrowych. W ten sposób chcemy dotrzeć do jak najszerszej grupy rowerzystów i zachęcić jak najwięcej osób do wyjścia na rowery i aktywnego spędzenia czasu.

Rowerowa aktywność jest jedną z najprzyjaźniejszych aktywności dla zdrowia. Nie obciąża stawów, poprawia wydolność serca i całego organizmu, a przy spokojnej, rekreacyjnej jeździe pozytywnie wpływa na zrzucanie masy ciała.

Nasze wyjazdy będą miały charakter rekreacyjny i integracyjny. Planujemy podczas części z nich odwiedzić ciekawe miejsca, zasiąść przy ognisku, a także zaoferować poczęstunki. Od czasu do czasu dla uczestników wyjazdów przewidujemy drobne upominki.

Podczas wyjazdów jak zawsze będziemy robić zdjęcia i krótkie materiały wideo, które następnie publikować będziemy w naszych mediach społecznościowych, na naszej stronie internetowej jak i przekażemy gminie Gołdap celem publikacji w jej mediach drukowanych i elektronicznych. Pokazywać będziemy nasze wycieczki jak i miejsca, które odwiedzimy. Taka promocja aktywności rowerowej spotyka się zawsze z waszą dużą reakcją i zachęca kolejne osoby do samodzielnego wyjścia na rower, często również i odwiedzenia tych samych miejsc co my w późniejszym terminie.

Na pierwszą wspólną przejażdżkę zaprosimy już wkrótce. Śledźcie naszego facebooka.