Czwartkowa wycieczka (06/06/2019)

Za nami pierwszy czwartkowy wyjazd w ramach drugiej edycji naszej akcji „Chodź na rower”. Pierwsza trasa miała nieco ponad 20 kilometrów, a celem była „druga strona” Jeziora Gołdap. Najpierw po Green Velo, później DW651, a na koniec leśną dróżką dojechaliśmy do jeziora, a potem wzdłuż brzegu dotarliśmy do pasa drogi granicznej.

Niestety, objechać akwenu się nie da, bo nie pozwala na to granica zewnętrzna Unii Europejskiej 🙁 Przed pasem granicznym zawróciliśmy i po przejechaniu 300 metrów mieliśmy nieplanowaną przerwę. Powód – kontrola Straży Granicznej 🙂 Bez obaw oczywiście, bo wiemy, jak się zachowywać przy granicy i czego pod żadnym pozorem robić nam nie wolno. Po kilku minutach ruszyliśmy dalej, dotarliśmy do centrum Gołdapi i czwartkowy wyjazd się formalnie zakończył. Kilkoro z nas zrobiło później jeszcze kilka dodatkowych kilometrów, zaliczając Rostek i promenadę.

Kolejny wyjazd już za tydzień (o ile nie pokrzyżuje go pogoda). Start o 18:00 spod zegara słonecznego w centrum Gołdapi. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *