„Rozsądne ptaszysko”

Jeździmy rowerami, kręcimy filmiki, śpiewamy… a Basia to nawet bajki pisze 🙂 O bezpieczeństwie.

Starostwo Powiatowe w Gołdapi i Komenda Powiatowa Policji realizowali w 2018 roku projekt „On, ty i ja – razem na szlaku bezpieczeństwa powiatu gołdapskiego”, dofinansowanego z rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.  W ramach tego projektu ogłoszony został konkurs literacki pt. „Baju, baju, baj… z morałem”.  Trzeba było napisać bajkę, której musiała dotyczyć  jednego lub kilku zagadnień: prawidłowego zachowanie na drodze, zasad bezpiecznego poruszania się po drodze lub okazywanie wzajemnej życzliwości użytkowników dróg w oparciu o przestrzeganie prawa ruchu drogowego, kształtowania umiejętności bezpiecznego korzystania z internetu, przeciwdziałania cyberprzemocy, utrwalania właściwych postaw wobec osób nieznanych.

Basia napisała bajkę pt. „„Rozsądne ptaszysko” i zajęła drugie miejsce. 4 stycznia w Starostwie Powiatowym wręczono nagrody laureatom tego i innych konkursów realizowanych w ramach projektu.

To nie był debiut Basi w tego typu konkursie. Brała ona już udział w podobnych w latach poprzednich, co ważne z sukcesami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *