Czwartkowa wycieczka (26/07/2018)

26 lipca wybraliśmy się na kolejną przejażdżkę w ramach naszej wakacyjnej akcji „Chodź na rower”. Tradycyjnie spotkaliśmy się o 18.00 przy zegarze słonecznym. Pogoda dopisała.

Na miejscu startu pojawiło się pięcioro rowerzystów z Rowerowej Gołdapi (Aneta, Mariola, Jacek, Marek i Zbigniew), był Sławek z Gołdapi a także Mariusz, Carlos i Krystian, którzy specjalnie na wyjazd przybyli z Suwałk. Ustaliliśmy kierunek podróży i ruszyliśmy. Celem okazał się Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej. Zaliczyliśmy m.in. mosty w Botkunach, głaz upamiętniający Fritzla Skowronnka znajdujący się pod rozłożystym dębem na terenie nieistniejącej już osady Szyliny (w odległości 3,5 km na północ od Jurkiszkek), przejechaliśmy przez rezerwat Czarnówko. Po powrocie do miasta zaliczyliśmy jeszcze strefę uzdrowiskową, gdzie przy tężni zrobiliśmy krótki odpoczynek. Około 22.00 wróciliśmy do domów.

Kolejny wyjazd już w najbliższy czwartek, 2 sierpnia. Zapraszamy o 18.00 pod zegar słoneczny. Więcej informacji na naszym facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *