„Chodź na rower” – nasza wakacyjna akcja

Pytania, jakie często słyszymy, to „Kiedy jeździcie?”, „Czy możemy jechać z wami?”. Trzeba przyznać, ze jeździmy zwykle spontanicznie i ciężko na tak postawione pytania odpowiedzieć. Ktoś rzuca hasło i do wyjazdu jest czasem kilkanaście minut, czasem godzina… Mamy jednak dla was dobrą wiadomość. W wakacje na 100% będziemy jeździć w czwartki. To dlatego, by każdy chętny mógł jechać nami i wspólnie delektować się pięknem powiatu gołdapskiego. Powiatem bez wielkiego przemysłu, bez tłumów, bez nadmiernego hałasu, z czystym powietrzem, jeziorami, rzekami i lasami.

Czwartkowe wyjazdy będą liczyły po 25-30 kilometrów. Pokonywać je będziemy tempem rekreacyjnym. Startować będziemy o 18.00 z Placu Zwycięstwa (zbiórka przy zegarze słonecznym). Przewidywany czas wycieczek to od 1,5 do 3 godzin.

Zapraszamy do wspólnych wyjazdów!

PS. Kilka ważnych uwag. Podobnie jak członkowie grupy Rowerowa Gołdap, każdy jedzie na własną odpowiedzialność. Jeśli ktoś chce być ubezpieczony od ewentualnego wypadku, ubezpiecza się samodzielnie. Osoby niepełnoletnie powinny mieć kartę rowerową. Rowery powinny być wyposażone w oświetlenie (dzień staje się już co raz krótszy, czasem jest pochmurno). Warto mieć na sobie jaskrawą kamizelkę z elementami odblaskowymi. Jeśli w czasie jazdy poczujesz, że jedziemy za szybko lub że nie masz już sił – powiedz nam o tym, zwolnimy! Ewentualny powrót do domu samochodem musisz jednak zorganizować sobie sam. Jeśli w jakiś czwartek będzie padał deszcz, nasz wyjazd może być odwołany (info o tym będzie na naszym facebookowym blogu).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *